1. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy czas okresu zwykłego, ale w tradycji Kościoła Katolickiego – czas Bożego Narodzenia jest przedłużony do dnia 2 lutego. Radujmy się tym czasem przez wspólne śpiewanie kolęd i spotkania w rodzinie.
  1. Kolekta inwestycyjna z racji kolęd, w tym miesiącu jest zawieszona. Za składane ofiary – składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać! Kolekta w przyszłą niedziele jest przeznaczona na WSD w Pelplinie.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu zapraszam parafian mieszkających w Polnicy pod numerami : 7,8,9 – (k. Św. Józefa)
  1. Biuro parafialne jest czynne po Mszach Św. od poniedziałku do piątku . W przypadku nagłym proszę o kontakt telefoniczny.
  1. Serdecznie zapraszam do naszych wspólnych spotkań kolędowych, które z racji trwającej pandemii będą odbywały się w kościele.

Parafianom i gościom życzę odkrywania łaski Chrztu Świętego. Niech ten sakrament

przynosi owoce w naszym życiu w postaci dobrych czynów.

Szczęść Boże!

Plan spotkań duszpasterskich na rok 2022

10.01 Poniedziałek – Sokole prawa i  lewa strona

11.01  Wtorek - Polniczka domki i Polniczka bloki

12.01 Środa - Dom Tartaczny, Grzybowo, Polnica  - Tartak, Rogoźnica, Polnica

od P. Głąbała – P.Pietraszak, od P. Hamerskich – P. Urban, Polnica

39-44, 105-107

13.01 Czwartek - Od P. Szupke – P. Płościńskich, Polnica od 51-60, Polnica 74-

88, Polnica 90-96E

14.01 Piątek - Czarnoszyce, Jeziorno, Czarnoszki, Gostudz, Czarze.

15.01 Sobota - Ameryka I i II

17.01 Poniedziałek - Kiełpin bloki wioska, bloki przy kościele i domki, Kiełpinek

domki pałac i bloki

19.01 Środa - Polnica 1-15, 17-27

Zachęcam do przyniesienia ze sobą, małego naczynia z wodą, która będzie pobłogosławiona, aby pokropić nią nasze domostwa.

Po Mszach św. będzie modlitwa w intencji rodzin oraz wspólne kolędowanie oraz możliwość wymiany wspólnych doświadczeń. Po 19.01 będzie możliwość również indywidualnej kolędy w domu – proszę o wcześniejsze ustalenie.

Ofiary kolędowe tego roku będą przeznaczone na remont schodów wejściowych do kościoła Św. Józefa i dokończenie alei z polbruku, a poza tym na wyremontowanie klatek schodowych i pozostałe prace. Będę wdzięczny za waszą wielkoduszność i składane ofiary. Osoby które chciałyby również wesprzeć te dzieła, mogą to uczynić przez konto parafialne:

Parafia Trójcy Świętej w Polnicy:

Bank Spółdzielczy w Czersku Filia Chojnice
48 8147 0002 0010 5617 2000 0010

Niech ten Świąteczny czas Bożego Narodzenia wnosi do Waszych domów pokój i ogrom wiary, że każdego dnia Boże dziecię nam błogosławi. A swoją łaską niech umacnia naszą Parafię jako wielką rodzinę.

Wasz duszpasterz

Ks. Przemysław